top of page

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

(Pilot Garage Tuzla Oto Sanayi Oto Ekspertiz)


(Pilot Garage Tuzla Oto Sanayi Oto Ekspertiz)


İkinci el satın alan müşterilerimizin satın aldıkları arabalarda kullandıkları Ekspertiz raporu hasarların tespiti açısından son derece faydalıdır. Müşterilerin dolandırılmasının önüne geçer. Bu rapor sayesinde, arabada görünmeyen bir çok kusur ortaya çıkmış olur. Profesyonel ekibimiz aracınızda değişen parça, kazası ve mekanik bozulmaları uzmanlar tarafından tespit ediliyor. Siz müşterilerimiz aşama aşama bu süreci izleyebiliyorsunuz. Bu yapılan işleme Ekspertiz diyoruz. Müşterilerimiz, güven duygusu ve gönül rahatlığı ile arabasını ‘‘Pilot Garage Tuzla Oto Sanayi Oto Ekspertiz’’ den aldığı TSE Onaylı Ekspertiz raporuyla arabasını satın alabilir. %15’e kadar varan indirimlerle müşterilerimize en uygun fiyatları sunuyoruz.


EKSPERTİZ AŞAMALARI

A'dan Z'ye Tüm Testleri Gerçekleştiriyoruz


1. AŞAMA

Yanal Kayma Testi


2. AŞAMA

Fren Testi


3.AŞAMA

Süspansiyon Testi


4.AŞAMA

Motor ve Mekanik Testi


5. AŞAMA

Diagnostic Test


6. AŞAMA

Kaporta Boya Testi


7. AŞAMA

Dyno yol testi


8. AŞAMA

Rapor.


Pilot Garage Tuzla Oto Sanayi Oto Ekspertiz TSE Onaylı, güvenilir ve nitelikli uzman kadrosu ile size en yakın ve en uygun fiyatlarla hizmetinizde. Bizi arayınız.

Ekspertiz Çeşitleri Nelerdir?

Kaporta Boya Testi

Aracın boya mikron kalınlıkları ölçülerek orijinal boyasında ve kaportasında meydana gelen hasarların fabrika değerleri arasında oluşan farklılıkların ölçümü için yapılan testtir. Aracın hangi bölgelerinden boya olup olmadığını tespit ediliyor. En yakın Pilot Garage Tuzla Oto Sanayi Oto Ekspertiz size bu hizmeti en uygun fiyat avantajları ile sunuyor.


Motor Mekanik Testi

Aracın mekanik aksamlarının sağlamlığının ve güvenilirliğinin standartlara uygunluğunun ölçümlendirilmesi için yapılan testlerin bütününe motor mekanik testi denir. Arabanın abs, enjektör ve gösterge paneli gibi sistemlerine giriş yapma işlemi yapılıyor. Araçta arız olup olmadığı ekimiz tarafından tespit ediliyor.

Araç Alt Kontrolleri

Araç lifte alınarak yapılan alt mekanik kontrolleri kapsamaktadır. Yağ ve su kaçakları, hasarlar ve ön düzen boşluk kontrolleri yapılmaktadır.


Dyno Testi

Aracın tekerleklerine aktarılan beygir ve tork değerlerinin ölçümlendirilmesi için yapılan teste dyno testi denir. Motorun hangi devirde ne kadar güç ürettiğini, bu gücün şanzıman, diferansiyel ve aks (aktarma organlarına iletirken ne kadar güç kaybı oluşturduğunun grafik halinde ölçümlendirilmesini yapar. Bu sayede takometre ve hız oranlarındaki hataların belirlenmesinde büyük katkı sağlar.


Süspanyon Testi

Süspansiyon testi ile araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü süspansiyon denge kontrolü gürültü sorgulaması ve maksimum yer değiştirme kontrolleri yapılır. Bu ölçümlendirme sayesinde aracın sağlam bir yol tutuşuna sahip olup olmadığı test edilir.


Fren Testi

Fren testi aracın farklı hızlarda ve her türlü yol koşullarında güvenli bir şekilde frenlemenin gerçekleşip gerçekleşmediğinin tespiti için yapılan ölçümdür. Frenleme performansını değerlendirmek için yapılan testler; farklı yük, farklı hız, farklı sıcaklık, farklı pedal kuvveti/fren basıncı uygulanarak ataletli dinamometre üzerinde gerçekleştirilir.Yanal Kayma Testi

Araç seyir halindeyken güvenli bir yolculuğun gerçekleşmesindeki en önemli etkenlerden biri ön ve arka dingillerdeki toe açılarının standartlara uygun olmasıdır. Bu uygunluğun ölçülebilmesi amacı ile yapılan teste yanal kayma testi denir. Ölçümlendirme sayesinde araç tekerleklerinin yol üzerindeki hareketinin dengede olup olmadığının tespiti yapılmaktadır.


Diagnostic Testi

Araç üzerinde var olan elektrik ve elektronik donanımlarının çalışması esnasında meydana gelen arızaların arıza tespit cihazları ile ölçülüp test edilmesidir.


Lastik ve Jant Kontrolleri

Sürüş güvenliğinden yol konforunuza kadar etkileyen, yola temas eden tek parça olma özelliği bulunan Lastiklerin ve jantların genel durumu değerlendirilmektedir.


Aydınlatma Kontrolleri

Aracınızla güvenli bir sürüş sağlayan dış aydınlatmaların ve iç aydınlatmaların kontrolleri yapılmaktadır.

Araç İç Kontrolleri

Aracınızla güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlayan iç göstergeleri ve iç aydınlatmaların kontrollerini kapsamaktadır. Koltukların ve Camların kontrolleri de yapılmaktadır.


Airbag Kontrolü

Vazgeçilmez bir özellik olarak yerini almış olup, sıkça gerçek hayat kurtarıcısı olduklarını kanıtlamışlardır. Konumuz; hava yastıkları, airbag. Hava yastıklarının kullanımı sonrasında, dünya çapında karşılaşılan ölümcül kazalar gözle görünür şekilde azalmıştır. Bunun dışında, daha ufak kazalarda baş ve göğüs kısmında gerçekleşen yaralanmalar da hissedilir ölçüde azalmış durumda.


Tüm yapılan işlemler TSE onaylıdır. Sektörde öncü uzman kadro ve Profosyonel hizmet kalitesinden ödün vermeden, müşteri memnuniyetinin her daim gözetildiği, Pilot Garage Tuzla Oto Sanayi Oto Ekspertiz müşterilerin alacakları araçla ilgili aklında şüphe kalmadan rahatlıkla araçlarını almaya karar verecekleri İstanbul’daki en iyi, en yakın, en güvenilir, en uygun fiyat seçenekleriyle sizlerin hizmetinde. Haydi aracınızla ilgili her şeyi öğrenmek isterseniz sizleri Pilot Garage Tuzla Oto Sanayi Oto Ekspertiz adresimize bekleriz.

37 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page