top of page

Araba Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler


Arabayı sorunsuz bir şekilde satın almak birçok sürücünün hayalidir. İstediği araca bir an önce kavuşmak isteyen heyecanlı sürücüler sabırsızlıkla pazarlık aşamasını bekliyor. Duyulan bu heyecan son ana kadar coşkusunu gösteriyor olsa da bazı satışların sonu hüsranla bitebiliyor. Aracı olağan piyasasından daha yükseğe almak ve hasar kaydını dikkatli incelemeden satın almak yapılan hataların başında geliyor. Eğer siz de daha önce benzer bir durumla karşı karşıya geldiyseniz veya ilk kez araç sahibi olacaksınız araba satın alırken bilinmesi gerekenler başlıklı içeriğimizi pür dikkat okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hangi Aracı İstediğinizden Emin Olun

Bazı sürücüler hangi aracı alacağı konusunda net olamıyor. İnternet sitelerinde onlarca farklı seçenekle karşılaşıyor ve otomatik bir düşünce oluşuyor: Acaba bu arabayı mı almalıyım? Bu araç satın alırken size dezavantaj olarak yansıyacak bir durumdur. Net olmadığınız takdirde manipüle edilmeye müsait olursunuz ve aslında duygusal ve maddi ihtiyacınızı karşılayamayacak bir arabayı alırsınız. Böyle bir durumla karşılaşmamak için hangi aracı istediğinizden net bir şekilde emin olmalısınız.

Net Bir Fiyat Belirleyin

Aracınızı seçtiniz ve hemen ardından eşinize – dostunuza hangi aracı almak istediğinizden bahsettiniz. Fakat gelin görün ki aklınızda net bir fiyat yok ve satıcı ile karşı karşıya geldiğinizde bütçenizden açık verdiğinizi fark ettiniz. Ne araçtan vazgeçmeye gönlünüz var ne de karşı tarafa o ödemeyi yapabilecek durumunuz… Böyle bir olayla karşı karşıya kalmamak için aklınızda daima net bir fiyat olsun. Bu fiyattan minimum miktarda oynama yapma hakkınızda kendinizde saklı tutun.

Aracı İyi İnceleyin

Son dönemde haberlerde “hasarsız aldığı aracın hasar kaydı çıktı” tarzında cümleleri sık sık duyuyoruz. Bunun sebebi alıcıların hem arabayı hem de araba için hazırlanan evrakları dikkatle incelememesinden kaynaklanıyor. Örneğin, “boyasız” denilen araç daha sonra dikkatli incelendiğinde boyatılmış olarak tespit edilebiliyor. Araba satın alırken bilinmesi gerekenler başlığının en can alıcı noktalarından birisi budur. Alacağınız aracın hasar geçmişini detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

Benzinli Mi Dizel Mi Olacağına Karar Verin

Aracınızın benzinli ya da dizel olması tamamen kişisel tercihlerinize bağlı olsa da ekonomik durumunuzu göz önünde tutarak bir seçim yapmalısınız. Bu maddeye dikkat ederek alacağınız araçta değişikliğe gidebilirsiniz.

Tuzla Pilot Garage Oto Ekspertiz ile Çalışın

Araba satın alırken bilinmesi gerekenler genel olarak yukarıda sıraladıklarımızı içeriyor. Yine de bunlara dikkat etseniz dahi sorunla karşılaşmamanızın garantisi yoktur. Oluşabilecek bütün olumsuz durumları Tuzla Pilot Garage Oto Ekspertiz ile iş birliği içerisine girerek ortadan kaldırabilirsiniz. Bizler, sizler için evraklarınızı hazırlayıp incelerken sizler keyif çayınızı içebilirsiniz.


Araba Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler başlıklı içeriğimizin sonuna geldik. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page